Николоски од Радовиш: Целта на власта во заминување е граѓаните да останат дома

На крајот од изборната кампања би сакал, тука во Радовиш да ги повикам сите граѓани во недела да излезат на избори и да гласаат за бројот 7 и за новиот градоначалник којшто ќе го предводи градот Радовиш, Ацо Ристов.

Мислам дека овие скоро месец дена кампања покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ го има најдобриот концепт и најдобрата програма за Радовиш. После извесната промена и на владата која ќе се случи од понеделник заради убедливата победа на ВМРО-ДПМНЕ во една соработка на централната и локалната власт, заеднички ќе реализираме бројни проекти, истакна потпретседателот на ДПМНЕ, Александар Николоски од Радовиш.

Тој од Радовиш потенцираше: „Затоа ни е потребна голема, масовна и референдумска излезеност на 31-ви октомври, да излезат сите граѓани на гласање и да има една голема и да има една голема и убедлива победа.

Целта на власта во заминување е граѓаните да останат дома, да бидат заплашени и демотивирани од црната кампања која ја водат. Ги повикувам да не подлегнуваат ниту на притисоци, ниту на закани и уцени, и доколку има исти такви да ги пријават затоа што надлежните институции ќе постапуваат и исто така да не подлегнуваат на црната кампања.

Доаѓаат многу подобри денови за Македонија, заеднички ќе создаваме нова иднина со проектите кои ги има во нашата програма и кои ќе ги реализираме, како и како што веќе споменав, со една соработка со централната и локалната власт“.

28.10.2021 - 14:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега