Никако не ги чувајте овие предмети во домот - носат несреќа и караници

Со години користите исти чинии за јадење? Тоа е погрешно. Според древната кинеска техника Фенг Шуи, тоа носи несреќа во куќата.

Еве што веднаш треба да исфрлите ако сакате мир, пари и здравје и благосостојба.

КАКТУС

Ова е една од најпопуларните билки кои ги имаме по домовите, но според Фенг Шуи растение со трње носи несреќа дома, со исклучок на розите.

СКРШЕН ИЛИ РАСИПАН ЧАСОВНИК

Ништо дома не смее да бие скршено, особено не часовниците. Тоа носи несреќа.

СТАР КАЛЕНДАР

Стари датуми и години предизвикуваат караници и несреќа дома, според древната кинеска техника.

СТАРИ ЧИНИИ И ЧАШИ

Ако со години јадете и пиете во исти чаши и тањири и прибор, тоа нпоси несреќа дома.

 

 

 

21.06.2018 - 20:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега