Никако да престане: Повторно посилен замјотрес во Албанија

Пред половина час уште еден посилен земјотрес ја погоди Албанија.

Земјотресот бил со јачина од 4,3 степени по Рихтер на 25 километри од Тирана и на длабочина од 10 километри.

Потресот беше регистриран во 9 часот и 6 минути по локално време.

Во текот на цела ноќ во Албанија имаше регистрирано потреси.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2019 - 10:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега