Ни знамето на НАТО не го натера Црвенковски да дојде пред Влада

Ниту свечената церемонија на подигање на знамето на НАТО пред македонската Влада денеска, каде се обрати и премиерот Заев, не го натера поранешниот претесател и премиер Бранко Црвенковски да излезе од политичката изолација, пренесе Независен.

Црвенковски не присуствуваше на денешната церемонија на платото пред владината зграда, иако бил уредно поканет. Од кабинетот на Црвенковски велат дека испратиле известување до владата дека тој нема да присуствува на настанот., согласно неговиот став да не се појавува на јавни настани.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 13:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега