Ни се враќа летото - Сонце па голема промена со времето

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Температурите ќе се движат од 14 до 36 степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со максимална температура до 34 степени.

Во среда попладне ќе настапи значителна промена на временската состојба проследена со засилен ветер и опаѓање на температурата во северните делови, додека во јужните делови сеуште ќе биде топло, а од четврток ќе преовладува променливо облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд и пад на температурите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 08:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега