Независната пратеничка група ќе оствари средба со пазарџиите

„Загрижени сме за пазарџиите, од понеделник ќе побараме средба“, најавија од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија.

Пазарџиите од Зелен пазар утрово излегоа на протест пред Собрание, поради новиот закон, кој бара од нив да обезбедат лиценци.

Преку тоа, им се забранува да продаваат на пазарите, а нивниот револт денеска беше очигледен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 18:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега