Незапаметена трагедија во Србија: 2-годишно дете паднало во септичка јама, родителите биле на лекар

Девојчето Леа Фикер старо 22 месеципаднало и за потопило во септичка јама која се наоѓала во дворот на семејната куќа во српското село Велика Греда,

Како што информира српски Курир, несреќното девојче најверојатно случајно паднало во јамата додека си играло во дворот.

Mesto nesreće... Jama u kojoj je stradala Lea Ficker

-Семејството Фикер се доселило во Велика Греда од Босна, со своите 4 деца. Станува збор за два пара близнаци. Децата тоа кобно попладне ги чувала нивната баба, бидејќи родителите ги однеле помалите близнаци на лекар. Се претпоставува дека девојчето го искористило невниманието на постарата жена, излегло од куќата и отишло во дворот - раскажалк соседот.

Бабата видела дека Леа ја нема, после што почнала да ја бара. Кога пришла во отворот на септичката јама видела дека Леа лежи внатре без да мрда. Преплашената баба почнала да вреска, а соседите веднаш дотрчале на помош и повикале лекари. Докторите бзуспешно се обидувале да го реанимираат детето, констатирана била смрт.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2019 - 22:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега