Незапаметен настан во регионот: Дете затрудне дете - "Ја сакам и ќе се земеме"

Шок приказна доаѓа од Србија, каде малолетник на возраст од 16 години, направил дете на 12-годишно девојче, а сега тврди дека се заљубени и дека ќе се венчаат.

Девојчето е сега во четвртиот месец на бременоста, а малолетникот заработи кривична за обљуба.

- Се беше на доброволна база, ние се сакаме, ќе имаме дете и ќе се венчаме, тврдел малолетникот Д.Џ. во полиција.

Додал дека лично тој ќе се грижи за детето и неговата жена.

Иако малолетниците доброволно биле заедно, полицијата не ја повлекува кривичната за однос со малолетник. 

Неофицијално српскиот Курир дознава дека ниту момчето ниту девојчето не одат на училиште.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.12.2018 - 17:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега