Незапаметен настан во Македонија: Синови ја ограбиле куќата на татко им

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 29-годишниот И.С. и 17-годишниот А.С. двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнени за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 30.01.2019 година околу 16.00 часот пријавените извршиле разбојништво во куќата на нивниот татко, 65-годишниот Р.С. на улица „Драги Шутевски“, при што му одзеле 20.000 долари и 400.000 денари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 15:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега