Незапаметен црн ден во регионот: По трагеидјата во која загинаа Македонци, нова несреќа со 4 починати

Незапаметен црн ден полн со трагедии денеска во регионот, по страшните верижни судари во кои загинаа 7 лица, меѓу кои и двајца Македонци на патот Белград-Ниш, се случи вечерва упте една несреќа во која има многу мртви.

Српскиот Курир пренесува дека во 19 часот во Србија дошло до несреќа во која се судриле три возила, при што загинале 4 лица.

Животот го загубиле возач и две лица кои биле во камион и возач на застава.

Се очекуваат детали.

 

 

 

 

09.10.2018 - 20:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега