Невремето веќе започна - Состојбата вечерва низ Македонија

УХМР најавува дожд, локално пороен, грмежи и засилен ветер со брзина од над 60 километри на час.

Врнежите се очекува да бидат пообилни во југоисточните делови и да достигнат над 35 литри на метар квадратен.

Ова се моменталните температури низ Македонија:

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 18:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега