Невремето веќе почна да беснее - Доаѓа и кон Скопје

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и град. Температурите од 11 до 20 а максималните од 26 до 33 степени.

УВ вредноста ќе биде 7.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи и со услови за појава на невреме.

Температурите од 18 до30 степени.

Ова е моменталната состојба, невремето веќе некаде започна.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2019 - 14:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега