Невремето кое ја зафати Грција ја зема првата жртва

 

Грчките медиуми јавија дека еден овчар починал откако бил погоден од гром во невремето што ја зафати Грција.

Најпогоден од невремето е вториот крак на Халкидики и местата Торини, Сарти, Мармарас, Порто Куфо.

Македонските туристи се евакуирани, а од МНР известуваат дека немаат други пријави за помош, освен за едно семејство кое било на одмор во Торини и кое се обратило за помош во конзулатот во Солун.

 

 

 

17.07.2017 - 22:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа