Невреме во Скопје пред полноќ - ова е прогнозата на метеоролозите за утре

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер, особено во јужните и западните делови.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 21 степени, а дневната температура од 22 до 33 степени. 

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Утринската температура до 18 степени, а дневната температура ќе достигне до 32 степени. 

Во петок и сабота условите за нестабилност ќе се намалат и во поголем дел од земјава ќе преовладува сончево време со мала до умерена облчаност. Во недела и понеделник во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Ова е состојбата низ градовите во Македонија пред полноќ:

 

 

 

 

15.08.2018 - 23:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега