Невреме ја зафати Хрватска: Град ја прекри Далмација, а падна и снег(ВИДЕО)

 

Во Хрватска, особено на брегот, на  сила се  жолт, портокалов и во некои делови од земјата и црвен метеоаларм.

На крајбрежјето имаше дожд, град, бура и снег. Снег паднал во Делници, во Чичарија, но и во Карловац.

Забележани се повеќе од 2000 удари на молњи и громови и силен град што направил тенок леден слој.Додека паѓал град температурата паднала на 0 степени целзиусови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2019 - 09:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега