Неверојатни температури низ Македонија - погледнете каква е моменталната состојба

Вечерва локално процесите проследени со интензивен пороен дожд, засилен ветер, електрични празнења и услови за појава на град

Слично време со чести врнежи и грмежи како и услови за локално невреме ќе продолжи и во текот на следните денови како и за време на викендот кој доаѓа додека температурите на воздухот ќе бележат тенденција на опаѓање.

 

 

 

 

14.06.2018 - 21:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега