Неверојатен студ во Македонски Брод - еве ги моменталните температури низ Македонија

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

-1

Струга

 0

Кочани

 -1

Страцин

+1

Ресен

 -3

Делчево

-1

Куманово

0

Крушево

 -1

Смојмирово

 -1

Маџари

-1

Кичево

  1

Струмица

 -1

Тетово

-1

М.Брод

  -7

Петровец

 -1

П.Шапка

-4

Буково

 -2

Кула

 0

Гостивар

+2

Ѓавато

 /

Велес

 -2

Стража                       

+2

Плетвар

+1

Неготино

 -1

Маврово

-1

Пресека

/

Д. Капија

 -3

Дебар

-1

Железнец

+4

Удово

+4

Битола

+7

Штип

-4

Гевгелија

 +2

Прилеп

-3

Сарамзалино

-4

 

 

Охрид

-1

Павлешенци

0

 

 

 

09.12.2013 - 23:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега