Неверојатен случај во Индија: Од едно каснување од змија починале две лица

Од едно каснување од змија отровница починаа две лица во Индија, мајка и бебето што го доела.

Индијка (35) била касната од змија додека спиела во својот дом во Мутарфарнагар во државата Утар Прадеш. Кога станала незнаејќи дека ја каснала змија, го доела бебето и така несвесно го отрула преку млекото.

Мајката и бебето не се чувствувале добро, а семејството ја нашле и змијата во еден дел од куќата.

Мајката и детето се префрлени во болница, но починале набрзо потоа.

Според студијата од 2011 година, од каснување од змија годишно во Индија умираат околу 46.000 луѓе.

 

 

 

25.05.2018 - 18:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега