Несреќа во скопско - Тешко повредени двајца малолетници

Двајца малолетници по полноќ биле тешко повредени во сообраќајка која се случила воселото Марино, скопско.

Десет минути по полноќ на улицата „532“ во селото Марино, скопско, се случила  сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „шкода фабиа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 49-годишниот Т.Г. од Скопје и мотоцикл „линбен“ управуван од малолетник, а на кој се превезувал друг малолетник.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата малолетници кои биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.08.2019 - 10:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега