Несреќа во Македонија: Младо момче излета од пат, тешко повредено

Во 11.50 часот на патот село Големо Радобил - Прилеп, 24-годишниот Д.Д. од село Големо Радобил, управувајќи мотоцикл „Хонда“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. 

Притоа се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 10:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега