Несреќа утрово кај Католичка - се судрија такси возило и „мерцедес“

Утрово на кружниот тек кај Католичката црква во Скопје се случила сообраќајна несреќа, објави Курир.

Во неа учествувале возило „Мерцедес“ со тетовски регистарски таблички и такси возило „Дачиа“.

Полицијата направила записник на терен, а очевидците за Курир изјавиле дека нема тешко повредени лица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.09.2020 - 09:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега