Несреќа утринава на патот Радовиш-Струмица: Дедо и внук тешко повредени

Дедо и внук од радовишкото село Лубница, општина Конче се повредени утрово околу 10 часот во сообраќајна несреќа, што се случи на патот Радовиш-Струмица.

Во возилото биле 21-годишниот внук и неговиот дедо (71). Дедото е задржан во штипската болница, а внукот е префрелен во Клиничкиот центар во Скопје.

Според првичните сознанија нивното возило се превртело и завршило покрај патот.

На местото на несреќата се упатени екипи на полицијата и брзата помош.

 

 

 

10.11.2018 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега