Несекојдневна сцена во Хрватска: Во танга се провозела со велосипед низ центарот на градот

Девојката која возела велосипед во костим за капење привлекла внимание кај луѓето во Биоград на Море - Хрватска.

Велосипедот имал светло позади, двете раце ги држела на велосипедот, освен кога сигнализирала дека врти во друг правец.

„Тоа е снимено во петокот на главниот пат кој води од траектот кон центарот на Биоград. Ги почитуваше прописите, даваше и сигнализација со рацете. Неколку минути се возевме позади неа, а на првата раскрсница заминавме во спротивен правец“ - изјавил сведокот.

Иако немала кацига сепак возела според прописите.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.08.2019 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега