Неред во утринска програма во живо: Додека тие двајца разговарале, позади се случувала драма

За време на едно интервју на утринската програма на Би-Би-Си, се случувала вистинска драма која ја забележале камерите.

Имено, додека новинарката Карол Кирквуд разговарала со фотографот Крис Какхам покрај реката Виндруш, во позадина маж турнал друг маж во вода.

Никој не е повреден во овој инцидент, а како што пишуваат британските медиуми, главни актери биле двајца пријатели. Причината за инцидентот не е позната.

 

 

 

14.06.2018 - 14:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега