Непријателите во спортот ги обедини тагата: вардар и Шкендија со сочувства

Македонските фудбалски клубови, како никогаш досега, обединети во тагата по големата сообраќајна несреќа која вчера се случи во Македонија, на автопатот Скопје – Тетово, а во која животот го загубија 14 лица.

Вардар, Шкендија, Гостивар, Тетекс жалат за трагедијата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2019 - 12:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега