Непознати лица се обиделе да ја киднапираат 7 годишната ќерка на пратеник на СДСМ

Засега непознати лица се обиделе да ја грабнат ќерката на пратеник од СДСМ. Настанот се случил во средата во 11:45 во Кочани. Седум годишното девојче се враќало од училиште кога возило со странски регистарски таблички ја пресретнало, нагло застанало а непознати лица со локален дијалект му наредиле на детето да влезе во автомобилот. Во тој момент дедото на малолетното девојче ги забележал па тие побегнале. Настанот според извори на Пресс24 е пријавен во полиција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.12.2019 - 06:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега