Неофицијално: Расте бројот на загинати во превртениот автобус кај Карпалак

Расте бројот на повредени, за жал и на загинати по страшната несреќа на патот Скопје- Тетово кај карпалак, каде се преврте автобус со 50. патници.

Според неофицијални информации, петмина патници го загубиле животот во сообраќајната несреќа во која автобус се преврте кај Тетово, пишува Фокус.мк.

Инаку, автобусот  кој излетал од автопатот и се превртел е на компнаијата Дурмо Турс.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2019 - 18:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега