Необично породување во Црвено Море стана хит ширум светот (фото)

 
Туристка од Русија се породила во Црвеното Море, со помош на доктор специјалист за породувања во вода, а фотографиите станаа вирални за кратко време.
Целиот процес е документиран, како жена во костим за капење излегува од морето, а по неа и човек кој ги носи бебето и плацентата.
 
Како што наведуваат повеќе медиуми, сè повеќе туристки одлучуваат да се породат токму во вода во градот Дахаб, близу Шарм ел Шеик.
 
 

 

 

14.03.2018 - 08:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа