Нема веќе нервози со правосмукалката: Вака ќе ги исчистите најтешко достапните места

 

Ако имате и вие проблем со мачната правосмукалка, и сфаќате дека не секогаш може да дојдете до тешко достапните места, па останува малку ѓубре и прашина, тогаш постои еден лесен трик за домаќинство.

Се што ви треба е да ставите ролна од тоалет хартија на цевката на правосмукалката, секако од потрошен тоалет, да ја закачите во форма која во одговара за да ги собере и најситните ронки, прашинки и ѓубре.

Така ќе допрете до местата кои се полни со бактерии.

 

 

 

17.04.2018 - 08:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа