Нема веќе да видите мравка по дома - решението не може да биде поевтино

Ако имате мравки дома, постои лесен начин за да се ослободите од истите, од кои периодов на топлото време има вистинска инвазија.

Имено, се што ви треба е цимет. Ставете цимет по краевите од каде ви излегуваат мравките дома и проблемот ќе биде решен.

Навистина делува.

 

 

 

16.05.2018 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега