Нема притвор за браќата - Таткото на прободениот Филип распали на Фејсбук

Жалбата на Основното јавно обвинителство за тоа што не е одобрен притвор за Александар и Јордан Цветковски е отфрлена синоќа од Кривичниот совет.

На браќата им се одземени пасошите, не смеат да го напуштат Скопје, треба еднаш неделно да се пријавуваат и не смеат да му се доближат на полицискиот службеник Филип Филиповски кој беше избоден во дискотека во Марино, при што беше доведен во ситуација да се бори за живот.

Александар Цветковски може да добие потешко обвинение за обид за убиство, доколку делото не се квалификува како нанесување тешки телесни повреди, додека Јордан Цветковски може да биде обвинет за помагање.

По ова се огласи и разочараниот татко на Филип.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.04.2019 - 09:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега