Нема да видите мравка дома летово: Трикот чини 7 денари

Доаѓаат во куќите, становите и дворовите и лесно може човек да се оттргне од нив. Мравките се навистина здодевни, но постојат и трикови со кои може да станат минато, па ова лето да не видите мравка дома.

Ставете цимет во прав на местата од каде излегуваат мравките. Тие го мразат мирисот и ќе се повлечат.

Исто така, не го сакаат ни мирипсот на нане, па може да го ставите на местата каде најчесто имате мравки.

 

 

 

21.04.2018 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа