Нема да видите лебарка дома - решете го проблемот со евтин трик

 

Постојат многу лесни и евтини начини да се ослободите од инсектите во домот. Ако сакате да им кажете збогум на лебарките од кои има инвазија периодов ви требаат само ловорови листови.

Тие го мразат мирисот на ловор, па затоа ставете го во ќошињата дома.

Нема повеќе да видите лебарка или некој друг инсект.

 

 

 

16.04.2018 - 17:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега