Нема да ви се верува колку бакшиш оставил Роналдо во ресторан во Грција

Долго ќе ја паметат средбата со Кристијано Роналдо вработените во еден ресторан во Грција. Новото засилување на Јувентус со семејството одмарал на грчкиот брег а по една вечера во еден локален ресторан Роналдо како бакшиш оставил неверојатни 20.000 евра.
Роналдо го замолил менаџерот на хотелот сите пари да им ги подели на вработените на еднакви делови.
Како постапил менаџерот не се знае.
Ова не е прв пат Роналдо на овој начин да дели пари. Фудбалерот е познат како голем хуманитарец и човек кој често уплаќа средства за добротворни цели.

 

 

 

19.07.2018 - 19:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега