Нема да ви се верува колку алкохол имал во крвта најпијаниот возач што го сопрела македонската полиција

За оваа година највисока количина на алкохол во крвта кај возач била откриена при контрола извршена од страна на полицијата на автопат и таа изнесувала 3,25 промили, пишува Вечер. Рекордот според комесарот за Сообраќајна полиција, Трајче Ѓорѓиев, е од пред неколку години и бил измерен кај учесник во сообраќајна несреќа, во која, за среќа, немало жртви, но имало повредени и била причинета голема материјална шета. Алкохолот во крвта кај возачот изнесувала 3,84 гпромили.

02.01.2014 - 23:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега