Нема да има ни поп ни оџа - вака ќе биде погребан Шабан Шаулиќ

Шабан Шаулиќ почина во Германија по страшна сообраќајка вчера наутро кога во него удри пијан возач кој дивеел на патот.

Тој ќе биде погребан во Алејата на великаните, а на неговиот погреб нема да има ни поп ни оџа.

Според српките медиуми ќе има погреб без поп или оџа, иако е роден во муслиманско семејство и воспитуван во тој дух. 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 21:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега