Нелоски: На Заев не му верува ниту брат му Вице

Ние, како партија, имаме недоверба во СДСМ, рече во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат, Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ. Нелоски коментираше дека премиерот Заев често ги менува ставовите и оти веројатно не му верувале ниту домашните.

„Ние имаме претседател на влада којшто во вторник кажува едно, во среда ја менува изјавата, а во петок кажува сосема контрадикторно од тоа што го кажал во вторникот. Јас мислам оти имаме случај во државата, кадешто и дома не му веруваат на Заев што кажува. Мислам дека кога ќе му отиде на Вице Заев и ќе му каже колку имаат од одредена зделка, човеков треба да се преброи за да види дали е во право или го лаже“, рече Нелоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 23:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега