Некролог за Коби Брајант во српски весник- Четири семејства упатија последен поздрав за „Црната Мамба“ (ФОТО)

Трагичната смрт на НБА легендат, Коби Брајант го потресе светот, а во српски весник беше објавен и некролог  за него.

Коби Брајант заедно со неговата ќерка и  уште седум лица загина во хеликпотреска несреќа, а веста за трагедијата брзо се прошири низ светот.

Четири семејства од Србија, кои очигледно го сакале легендарниот кошаркар од него се простија во српската штампа, објавувајќи некролог.

„Последен поздрав за Коби од семејствата Џулафиќ, Марковиќ, Паниќ и Пајевиќ“ пишува во весникот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 14:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега