Некогаш бил коска и кожа, а сега билдер кој тежи 150 килограми и мора да јаде на секој час

Мартин Форд е британски боди болдер кој се испробал и во ММА.

Тој со својата појава внесува страв но тоа е само надворешноста. Карактерно тој е многу драг и омилен меѓу колегите. Тој некогаш бил коска и кожа но сега е „звер“ од 150 килограми.

Тој дневно троши и по 50 евра за специјална исхрана а згора на тоа мора да јаде на секој час поради тоа што за време на тренинзите троши многу енергија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2019 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега