Нека не ве лаже сонцето - временска најава за деновиве

Сончево со мала облачност поголема во западните делови. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Ова е временската прогноза за денеска и утре.

Maксималните дневни температури ќе се движат од 3 Целзиусови степени во Маврово, Берово 4, Крива Паланка 5, Прилеп и Кавадарци 6 до 7 во Скопје и Охрид и 11 во Гевгелија.

Утре сончево, во западните делови со мала локална облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Дневните температури ќе се движат од 1 во Маврово, 6 во Скопје Прилеп и Кавадрци и до 12 во Гевгелија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 07:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега