Нека не ве лаже сонцето наутро: Вонредна временска најава

Период на променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.

Локално ќе има услови за појава на град.

Утринските температури ќе бидат во опаѓање. Завреме на викендот ќе настапи стабилизирање на времето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2019 - 08:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега