Нејмар се враќа во Барса?

 

Само неколку месеци откако замина од каталонската престолнина во Париз, бразилскиот ас како да се покаја и бара прошка од некогашните соиграчи за да се врати назад во Барселона која оваа сезона игра како препородена без него. 

Интересно е што Нејмар по заминувањето влезе во спор со Барселона за сума од 26 милиони евра за лојалност и речиси сам ја плати откупната клаузула од 222 милиони.  Според медиумите Нејмар разговарл за опцијата кам-бек со Меси, Сузарез и Пике за да го испита теренот бидејќи се шпекулира дека кавгата со Кавани остава голема трага врз него. 

Сепак на теренот како да нема незадоволство. ПСЖ е веќе во следната фаза од ЛШ а Нејмар на 12 средби има 11 голови и 9 асистенции.
 

 

 

10.11.2017 - 11:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа