Нејмар поради операција нема да игра следните два месеци

 

Ѕвездата на ПСЖ Нејмар одлучи да се оперира и да не игра во следните два месеци. Веста денеска е објавена во шпанските медиуми, а потоа потврдена од шпанскиот весник „АС“.

Во текот на викендот напаѓачот заработи повреда за време на дербито со Олимпик Марсеј. Тој ја скрши метатарзална коска на десната нога го напушти теренот со повреден зглоб.

Нејмар се консултирал со лекари кои го убедиле дека за него е подобро да се оперира за да му биде поставена метална плоча и на тој начин да биде сигурен дека ќе настапи на СП 2018 во Русија.

Третманот без операција може да предизвика компликации и на тој начин Бразилецот да го пропушти Мундијалот. 

 

 

 

27.02.2018 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа