Неексплодирана артилериска граната пронајдена во нива во Росоман

Росоманец пронашол неексплодирана артилериска граната вчера попладне во својата нива, додека вршел земјоделски работи, информираат од СВР Велес.

Случајот со експлозивната направа  го пријавил во ОВР Кавадарци. Увид на лице место извршила екипа на ОВР Кавадарци и ДСЗ.  Гранатата е одземена и предадена во Дирекцијата за заштита и спасување.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 09:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега