Неделен хороскоп со 27. јануари: Еден знак ќе запознае сродна душа, а овој знак ќе има катастрофална седмица

Овен

Вашето срце е исполнето, тоа е сигурно. Постои личност кон која ги чувствувате овие силни емоции. Овни, оваа недела ќе се чувствувате како да сите ваши соништа на љубовта конечно се остварат. Го чекавте ова долго време, и иако не сте најмногу стрпливи, ќе најдете дека вашиот почеток е достоен за тоа. Понекогаш универзумот ни ги дава најдобрите резултати.

Бик

Вашите разговори ќе имаат причина за радост и ќе бидат поврзани со финансиите на нивниот партнер. Нивната радост, исто така, може да биде диктирана од заедничката инвестиција што сте ја направиле, купувајќи нов дом, автомобил или друга корист.

Близнаци

Кога станува збор за љубовта, вие сте дефинитивно профитабилни. Венера ќе има влијание врз вашиот љубовен сектор и ќе биде во добра позиција кон Јупитер кој ќе биде во вашиот партнерски сектор. Некои од претставниците на зодијакот можат да добијат понуда за брак или да потпишат. Љубовната комуникација ќе се подобри и нешто ќе ве натера да се насмеете пошироко.

Рак

Оваа недела, раковите ќе уживаат нови можности во поглед на работата, потенцијален финансиски напредок. Ќе биде динамично, интересно. За жал, тие нема да можат да ја добијат посакуваната поддршка од нивната сакана личност. Тој или таа може да покаже љубомора или дури и лутина за вашиот успех. Сепак, не дозволувајте вашето расположение да се расипе. Обидете се да бидете пострпливи кон вашиот партнер.

Лав

Лавовите ќе можат полесно да ги изразат своите чувства. За среќа, откривањето на вашите длабоки емоции ќе биде само во ваша корист. Всушност, вашата храброст да се зборува за вашата љубов кон некого ќе биде наградена со најубавото меѓусебно влијание. Прекрасната врска на Венера и Јупитер во вашиот романтичен сектор ќе ви каже да се сакате гласно. Вие нема да жалите.

Девица

Ова ќе биде една недела во која девиците кои не добиваат што им треба во љубовта тоа ќе го “увидат”. Дали вие давате повеќе од себе, а за возврат не добивате доволно? Безусловната љубов е едно, но доаѓа момент кога треба да се запрашате зошто сте единствениот инвеститор во вашата врска. Во наредните денови, ќе најдете време да бидете приоритетни.

Вага

Почитувани Ваги, ако сте имале романтичен сон, тогаш оваа недела може да се реализира. Колку е убаво, нели? Постои силна космичка енергија која ќе ги вклучува Венера и Јупитер. Разговарајте за љубовта, донесувајте одлуки за љубовта, зборувајте од срце… Ништо нема да ве спречи!

Шкорпија

Претставниците на Шкорпија очекуваат незаборавна недела во однос на кариерата и финансиите. Ако сте врзани, вашата сакан/а ќе ја пренесе својата радост со тоа што ќе ви кажува што посебно поседувате. Ова ниво на поддршка ќе ве натера да отидете и понатаму. Уживајте во добрите моменти.

Стрелец

Дали е можно вашиот љубовен живот да стане поубав? Можно е и ова ќе се случи. Оваа недела, ќе се соочите со ситуација која ќе ве натера да размислите за тоа што сте спремни да платите заради љубовта. Изгледа дека сте подготвени да направите некои отстапки за да ја задржите љубовта што ја имате. Откако тоа ќе го направите, ќе ја почувствувате магијата.

Јарец

Романтична недела ги чека врзаните претставници на зодијакот. Со вашата сакана ќе сакате да украдете малку слободно време само за вас двајца. Кога ќе го направите ова ќе најдете дека сè е толку добро. Ќе бидете спремни да ги споделите, за да ги откриете длабоките чувства што ги имате. Да, љубовта е прекрасна!

Водолија

Водолиската љубов ќе биде во фокус оваа недела. Очекувајте емотивни моменти со вашиот партнер. Ќе има промени во вашиот љубовен живот. Она што ќе биде, зависи од тоа каде се наоѓате во моменталната ситуација.

Риба

Комуникацијата помеѓу вас и вашиот партнер може да биде нејасна. Или тој / таа ќе дејствува како детектив, ќе го проверува вашиот телефон или ќе има индикација дека на некој од вас му е потребен одмор. Можеби не е лоша идеја да имате повеќе време за себе да ја разгледате моменталната состојба на вашата врска. Друга можност е да се раѓаат емоции кај лицето кое е врзано.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2019 - 19:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега