Не знаат како се заразиле - 5 новозаболени со коронавирус во Тиквешко

Пет нови случаи на коронавирус  се регистрирани во Тиквешко во изминатите 24 часа, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Станува збор за тројца мажи и две жени, на возраст од 33 до 50 години.  Сите се со лесна клиничка слика и на домашно лекување.

Три од лицата се од Кавадарци, a имале симптоми по контакт со член на семејството кој бил претходно позитивен на Ковид-19. Двете други лица, од Неготино и Росоман, не знаеле каде се заразиле.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 14:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега