„Не се предавај“ - фолк пејачката болна од рак со оваа објава ги расплака сите

Пејачката Дона Арес веќе неколку години се бори со ракот, а ова е трет пат болеста да се врати назад во нејзиното тело.

Активна е на друштвените мрежи каде објавува различни фотографии и пораки. Од оние кога денот не и е баш најдобар, до оние со кои на целиот свет му покажува колку е силна и подготвена за борба.

Дона објавила фотографија насмеана со својата другарка, но со игла во раката, а фотографијата успеала да предизвика најдлабоки емоции кај корисниците на друштвените мрежи.

 

 

 

19.06.2017 - 13:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа