Не се изгладнувајте со диети: Една чаша на ден од ова и ќе го стопите салото

 

Наместо да се изгладнувате со ригорозни диети, се што ви треба се домати за да имате фит тело ова лето. Доматот е шампион кога се работи за губење на вишок килограми. 

Црвениот пигмент во него ги намалува мастите, тој нема калории, не дебелее, здрав е и богат со витамини, а воедно е и вкусен. 

Во едно истражување во Америка учествувале жени од 18 до 35 години и се докажало дека оние кои консумирале домати, особено сок од домати, ослабеле брзо и лесно, пред се во критичните зони.

 

 

 

25.07.2017 - 09:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа