Не очајувајте ако имате ретка коса: Трикови за волумен и сјај

 

Не секоја девојка има среќа да има густа коса со волумен, но за среќа постојат трикови за тоа.

Не ја мијте косата секој ден и не користете силни шампони. Така се трга природната маст од вашата кожа и коса и таа изгледа кршливо и суво.

Секогаш сушете ја косата свртени надолу, овој трик е познат, но треба да се придржуваме до него.

Кога ќе биде сува од едната страна, ставете малку лак, почекајте 30 секунди, па свртете се.

 

 

 

16.04.2018 - 21:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега