Не можевте ни да замислите - пејачката која сите ја знаете и е сестра на Сека Алексиќ

 

Ретко кој ја знае оваа информација, но српската пејачка Сека Алексиќ има сестра, а и таа е пејачка. Се вика Ајсела Макиќ, живее во Босна, се бави со музика и настапува веќе со години.

За сестра си има само пофални зборови и вели како еден ден би сакала да снимат дует.

Ајсела сака да се облекува провокативно и да ја истакнува згодната линија.

Инаку, и таа пее фолк песни како и Сека Алексиќ.

Еве како изгледа:

seka

 

 

 

24.11.2017 - 11:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа